Türkiye’de Dolarla Para Kazanmanızı Sağlayacak İnternet Siteleri!

Herkese Merhaba. Bu yazımız “#Dolar” ile para kazanmak isteyen genç beyinler için ilham verici, ilginç internet siteleri içermektedir.

İster bir üniversite öğrencisi, grafik sanatçısı, yetenekli yazar, yazılım geliştiricisi ya da evde para kazanmaya başlamayı düşünen anne olun, internetten para kazanmak için kullanabileceğiniz birçok yol vardır.  Her ay makul bir gelir elde etmenize yardımcı olacak güvenilir internet siteleri arıyorsanız, yapmanız gereken aşağıdaki sitelerden birine üye olmak ve hemen işe başlamak.

Kendinize güveniyorsanız buyurun okumaya!

1- https://www.fiverr.com/

 

Fiverr, metin yazarlığından logo tasarımına kadar çoğu sektör için serbest çalışma alanında en iyi fırsatları barındırıyor. Hangi alanda kendinizi iyi hissediyorsanız ona göre bir iş alıp karşı tarafa sunabilirsiniz. Karar size kalmış.

2- https://www.upwork.com/

Upwork yüzlerce ülkede freelancer çalışanları ve işverenleri buluşturan, dünyanın en büyük freelancer iş platformlarından biridir. Platformda hem kısa hem uzun dönemli, en temel seviyeden en üst düzeye kadar farklı seviyede iş ilanları vardır. Geçimini tamamen Upwork’ten sağlayan profesyonel freelancer’lar olduğu gibi, ek gelir elde etmek isteyenler de dönemsel işler yaparak para kazanabilmektedir. Upwork, 2019 yılında freelancer’ların 2 milyar dolardan fazla kazanç elde ettiğini bildirmektedir. Upwork’te Türkiye’den hesap açanlar ödemelerini Payoneer ile almaktadırlar.

3- https://www.etsy.com/

Etsy, kullanıcılara el emeği ile üretilen ürünleri sunan orijinal ve işçiliği yüksek platformdaki ürünlere yer veren bir pazar yeri sitesidir. Buradan da anlayacağımız gibi Esty ürünlerin pazarlanabildiği bir sitedir. Site ihracat konusunda kapsamlı bilgilerden oluşmaktadır. Danışmanlık, komisyon ürünler, en çok satan ürünler gibi içerikleri de yer almaktadır. Ürünlerin satıldığı bu site kıyafet, aksesuar ve obje alanında özellikle el emeğine önem vererek orijinal ürünleri tercih etmektedir.

4- https://www.freelancer.com/

Freelancer, 25 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ve 12 milyon tamamlanmış proje ile serbest çalışan dünyasının devidir. Freelancer.com, potansiyel işverenlerin serbest çalışanların daha sonra tamamlamak için teklif verebilecekleri işleri yayınlamasına olanak tanıyan bir Avustralya serbest ticaret pazarı web sitesidir.

5- https://www.udemy.com/

Udemy, birbirinden farklı konularda 100.000’den fazla kurs seçeneğiyle 24 milyonu aşkın öğrenciye eğitim veren dünyanın en popüler uzaktan eğitim platformudur. Aklınıza gelebilecek her konuda video formatında derslerin yer aldığı Udemy üzerinden yazılım öğrenebilir, resim becerilerinizi geliştirebilir, Instagram’da yüzbinlerce takipçiye ulaşmanın sırlarını keşfedebilir, stresle baş etmenin yollarını öğrenebilirsiniz. Yani Udemy’de tasarım, yazılım, pazarlama, kişisel gelişim, fotoğrafçılık, video gibi başlıklar altında bir dünya ders bulabilirsiniz. Şubat 2020 verilerine göre Udemy’de 42.000 eğitmenin 50 farklı dilde 130.000’den fazla dersi bulunuyor. Bu sitede ister eğitim amaçlı videolar, görseller hazırlayarak para kazanabilir veya para vererek eğitimlere katılabilirsiniz.

6- https://www.shutterstock.com/tr/

Shutterstock, öncü ve küresel bir lisanslı görsel, video ve müzik sağlayıcısıdır. Shutterstock, dünya çapında işletmelere, pazarlama ajanslarına ve medya kuruluşlarına çeşitli içerikler sağlayarak grafik tasarımcılara, yaratıcı yönetmenlere, video editörlerine, film yapımcılarına, web geliştiricilerine ve diğer meslek sahiplerine ilham verir. İçerik üreticiler, çalışmalarını son kullanıcıların satın alıp çeşitli şahsi ve iş projelerinde kullandığı bir platform olan Shutterstock‘a ekleyerek ciddi para kazanabiliyor.

7- https://www.youtube.com/

YouTube, video barındırma web sitesi. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri‘ndeki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1,65 milyar dolara satın alınmıştır. Günümüzde Google‘ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkânı sunmaktadır. İçerik üreticiler, hazırladıkları video çalışmalarını bu siteye yükleyerek para kazanmaya başlayabilirler. Bunun için yıllık 4.000 saat izlenme ve 1.000 abone gerekmektedir.

Etiket: dolar, türkiye, para kazanma, web sitesi, para kazandıran internet siteleri, internet üzerinden para kazandıran siteler…

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi