İphone’da Klavye’de Otomatik Düzeltme Kapatma

Herkese Merhaba. Bu yazımızda “İphone’da Klavye’de Otomatik Düzeltme Kapatma” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

İphone telefonlarda klavye de bulunan otomatik düzeltme yanlış kelime seçtiğinden bazen can sıkabiliyor. Mesaj yazarken iPhone cihazınızın otomatik düzeltme yapıp farklı kelimeler kullanmasından sıkıldınız mı? İşte bundan kurtulmanın yolu…

İphone telefonlarda kullanıcıları rahatlatmak ve daha hızlı mesaj yazmalarını sağlamak için kullanılan otomatik düzeltme, çoğu zaman kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Eğer siz de bu durumdan sıkıldıysanız aşağıda hazırladığımız videomuz tam size göre. Videoda gösterdiğimiz adımları izleyerek siz de bu durumdan hızlıca kurtulabilirsiniz.

Gösterdiğimiz yöntemle iPhone otomatik düzeltme özelliğini tamamen kapatabilirsiniz. Otomatik olarak büyük harf kullanımını, tahmini metni ve diğer seçenekleri denetleyin veya tüm bir kelimeyi veya adınız veya adresiniz için metin değiştirmeleri oluşturun. Yalnızca iOS veya iPadOS’in en son sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Bir metin veya e-posta oluştururken yazım düzeltmelerini nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Otomatik düzeltme özelliğini kapatmak için öncelikle cihazın “Ayarlar” menüsüne gidelim. Devamında “Genel” menüsüne tıklayın. Genel menüsüne tıkladıktan sonra hafif aşağıya gelin. Buradan “Klavye” sekmesine geçin. Menü İçerisinde bulunan “Otomatik Düzeltme” seçeneğini kapalı hale getirelim. İşlemimiz tamamlandı.

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi