Akbank Güvenlik Nedeniyle 1 Saat İşlem Yapılmama Hatası ve Çözümü!

Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Akbank İnternet’e yeni bir bilgisayar ya da tarayıcıdan girdiğiniz için güvenlik nedeniyle bu işlem ilk girişinizden itibaren 1 saat boyunca yapılamayacaktır.” hatası ile ilgili çözüm yolu göstereceğim.

Aslında Akbank bankasının web sitesinde karşılaştığım bu hatayı uzun zamandan beri aldığımı söyleyebilirim. Çoğu zaman tarayıcıyı temizleyip çıkış yaptığımdan dolayı Akbank İnternet Bankacılığında EFT yapmak istediğimde “Akbank İnternet’e yeni bir bilgisayar ya da tarayıcıdan girdiğiniz için güvenlik nedeniyle bu işlem ilk girişinizden itibaren 1 saat boyunca yapılamayacaktır. Dilerseniz Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak güvenlik sürecini tamamlayabilir ve işleminize devam edebilirsiniz.” uyarısı karşıma çıkıyor. Şimdi böyle bir durumda bir saat beklemek gerçekten can sıkıcı. Hele acil bir durum söz konusu ise epey uğraşmanız gerekiyor.

Bense bu hata/uyarı ile ilgili basit bir çözüm yolu keşfettim. Yaptığım işlem yeni EFT kaydedip hızlı transferden para gönderimi sağlamak. Böylece 1 saat beklemek durumunda kalmıyorsunuz. Şimdi hazırsanız aşama aşama anlatalım.

1- Para Transferi Sekmesinden “Kayıtlı Transferlerim” sekmesini tıklayalım.

2- Ardından sağ taraftan “Yeni EFT Kaydet” sekmesini seçelim.

3- IBAN sekmesini seçip buraya EFT yapmak istediğimiz kişiye ait bilgileri girip “Devam” diyelim.

4- Şimdi “Para Transferleri” sekmesinden “Kolay Transfer” sekmesini tıklayalım.

5-Son olarak gelen pencerede para göndermek istediğimiz kişi veya hesabımızı işlem alanına taşıyıp “Devam” diyerek transfer işlemini gerçekleştirelim.

İşlemlerimi bu kadar. Umarım bu bilgi faydalı olmuştur…

hala anlatacak bir şeyler var!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer