Google Lens Nedir?

Şimdilik bu uygulamaya gelen sadece birkaç yeni özellikten haberdarız. Google Lens hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse, şirketin kameralar yardımıyla nesneleri tanımlamasını sağlayan sistem diyebiliriz.

Gelen değişikliklerden en çok göze çarpanı Chrome bağlantısı olacak gibi görünüyor. Normal şartlarda Google Lens ile Chrome arasında pek bir bağlantı yoktu. Şimdi ise şirket tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, her ikisi arasında bir bağlantı kuruldu. Böylece metin taraması yaptığınızda bu, olduğu gibi bilgisayarınıza aktarılacak.

Öğrenciyseniz not defterinizde yer alan yazıları bilgisayarınıza aktarmak için veya iş için kullanabileceksiniz. Yine aynı şekilde şirketiniz ile ilgili detayları bilgisayara aktarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Google Lens ve Chrome bağlantısı sağlamak. Yeni gelen Google Lens özellikleri sayesinde, kullanıcılar söyleyemedikleri kelimeleri telaffuz edebilecek. “Dinle” butonuna basmaları bunu kullanmaları için yeterli olacak.

Şirketin uygulama ile ilgili yaptığı değişikliklerden bir tanesi aslında genel politikasını ortaya koyuyor. Firma uygulamayı bir arama motoru haline getirmek istiyor. Bu nedenle eğer Google Lens üzerinden metin taraması yaptığınızda bilmediğiniz kelimelere denk gelirseniz, bunu Google üzerinden aratabilirsiniz. Platform sizlere, gerekli bütün bilgileri hızlıca verecektir.

Google Lens’in Bazı Kullanım Alanları

Metin Tarayın ve Çevirin: Gördüğünüz kelimeleri çevirin, kişilerinize kartvizit kaydedin, bir posterden takviminize etkinlik ekleyin ve zamandan tasarruf etmek için karmaşık kodları veya uzun paragrafları kopyalayıp telefonunuza yapıştırın.

Bitki ve Hayvanları Tanımlayın: Arkadaşınızın evinde gördüğünüz bitkinin ne olduğunu veya parka gördüğünüz köpeğin cinsini öğrenin.

Etrafınızdaki Yerleri Keşfedin: Önemli noktaları, restoranları ve mağazaları tespit edin ve haklarında bilgi edinin. Verilen puanları, çalışma saatlerini, tarihi bilgileri ve daha çok şeyi öğrenin.

Beğendiğiniz Kıyafeti Bulun: Dikkatinizi çeken bir kıyafet mi gördünüz? Yoksa oturma odanıza uyan bir sandalye mi? Beğendiğinize benzer kıyafetleri, mobilyayı ve ev dekorlarını bulun.

Ne Sipariş Edeceğinizi Bilin: Google Haritalar’daki yorumlara göre bir restoranın menüsündeki popüler yemekleri görün.

Kodları Tarayın: QR kodlarını ve barkodları hızla tarayın.

hala anlatacak bir şeyler var!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer