Windows 11’de Google Chrome Varsayılan Tarayıcı Yapma

Herkese Merhaba. Bu yazımızda “Windows 11’de Google Chrome Varsayılan Tarayıcı Yapma” konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. Windows 11’e geçiş yaptıktan sonra Microsoft Edge varsayılan tarayıcı olarak gelmektedir. Bu nedenle yeni açılacak bütün web sayfaları Microsoft Edge tarayıcısı olarak açılmaktadır. Şimdi göstereceğim işlem ile Google Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım. –

– İlk önce Windows Logosu yani Başlat’ı sağ tıklıyoruz ve buradan “Ayarlar” sekmesini seçiyoruz.

– Açılan pencereden sol taraftaki menülerden “Uygulamaları” tıkladıktan sonra “Varsayılan Uygulamalar” sekmesini seçiyoruz.

– Burada Google Chrome uygulamasını bulup üzerini tıklıyoruz.

– Gelen sayfada “Microsoft Edge” olan tüm seçeneklerin üzerini tıklayarak “Yinede Değiştir” diyoruz ve ardından “Google Chrome” seçiyoruz.

Böylece Google Chrome uygulaması varsayılan tarayıcı olmuş olacaktır. Benim anlatacaklarım bu kadar. Herhangi bir sorunuz varsa yorum kısmından sormayı unutmayınız.

Etiket: windows 11 google chrome varsayılan tarayıcı yapma, windows 11, google chrome varsayılan tarayıcı yapma, windows 11, google chrome, varsayılan tarayıcı, microsoft edge.

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi