Programsız Whatsapp Durum Fotoğraf ve Video İndirme

Bu yazımızda WhatsApp durumundaki fotoğraf veya videolarını nasıl indireceğinizi anlatacağım.

Öncelikle bir kişiye ait WhatsApp durum fotoğraf veya videolarını indirmek için o kişinin durumunu görüntülemiş olmanız gerekiyor.

Bir kişiye ait durumu görüntüledikten sonra izlediğiniz video veya fotoğraf, WhatsApp klasöründe bulunan “Statuses” klasörüne atılır.

Buradaki video veya fotoğrafları kullanabilmek için “Statuses” klasörünüdeki gizlilik seçeneğini kaldırıp, kullanmak istediğiniz video veya fotoğrafları galeriye taşımalısınız.

Galeriye taşıma işleminden sonra artık fotoğraf ve video galeride görünür hale geldiğinden istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Şimdi hazırsanız işlemimize başlayabilir.

İlk olarak “Dosya Yöneticisini” açalım. “Dosya Yöneticisini” açtıktan sonra sol üst kısımdaki klasör simgesine tıklayalım. Böylece telefonun dahili hafızası klasör şeklinde listelenecektir. Ardından sol taraftaki yatay üç çizgi simgesini tıklayıp gelen panelden “Ayarları” seçelim.

Ayarları seçtikten sonra “Gizli Dosyaları Göster” seçeneğini aktif hale getirip “Klasörlerin” bulunduğu sayfaya geri gidelim.

WhatsApp durum fotoğraf ve videoları genel olarak Statuses klasörüne kaydediliyor. Bu klasöre ulaşmak için…

İlk olarak sırasıyla “WhatsApp | Media | Statuses” klasörüne gidiyoruz. WhatsApp durum fotoğraf ve videoları “Statuses” klasöründe olacaktır.

Farklı bir şekilde bazı telefonlarda Statuses klasörüne gitmek için “Android | Media | com.whatsapp | WhatsApp | Media | .Statuses” şeklinde ilerlemeniz gerekebilir.

Statuses klasöründe daha önce durumunu görüntülediğiniz tüm kişilere ait fotoğraf ve videolar yer alacaktır.

Statuses klasöründe indirmek istediğiniz WhatsApp durum fotoğraf ve videoların üzerini basılı tutup “TAŞI” diyoruz. Devamında “Dahili Olarak Paylaşılan Depolama Alanı” ardından DCIM klasörünü seçip “Yapıştır” diyoruz. Artık seçtiğimiz durum fotoğraf veya videosu galeride görünür hale gelecek ve bunu istediğiniz yerde kullanabileceksiniz.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Videonun faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve destek için abone olmayı unutmayın. Başka bir videoda görüşmek üzere… Hoşçakalın…

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi