Xiaomi Telefonlarda Yavaş İnternet Sorunu | %100 Çözüm!

Bu yazımızda sizlere “Xiaomi Telefonlarda Yavaş İnternet Sorunu” ile ilgili kısaca bilgi vermeye çalışacağım.

Uzun zamandır ““Xiaomi Redmi Note 8 Pro” kullanıyorum. Yaklaşık son iki aydır telefona gelen güncelleme ile birlikte hem mobil internet tarafında hem de wifi kablosuz internet tarafında inanılmaz bir şekilde bağlanmaya başladı. İlk başta bunun şebeke sorunu olabileceğini düşündüm. Çünkü Turkcell’den bir yıllık taahhüt dolunca Türk Telekom’un daha uygun paketine geçiş yaptım. Her yıl taahhüt bitince daha uygun pakete geçiş yapmak için bunu tekrarlıyorum. Tabi internet hızı yavaşlamaya başlayınca sorunun şebeke sorunu olmadığını fark ettim.

Neredeyse birçok “Xiaomi” telefonda internetin sorunlu olduğunu gördüm. Bu sorunun birçok çözümü olabilir. Burada sizlere birkaç yöntem göstereceğim. Umarım faydalı olur.

1.’si telefonunuz uzun süre açıksa kapatıp bir 30-40 saniye dinlendirdikten sonra açın. Bu işlem elektronik cihazlarda oldukça işe yarıyor. Birçok telefon üreticisi de uzun süre kullanımdan sonra telefonu yeniden başlatmayı öneriyor.

2.’si eğer çift sim kart özelliğinde ise telefonunuz diğer sim yuvasını deneyerek kontrol edin. Bazı platformlarda bu şekilde çözüm bulanlara denk geldim.

3.’sü ve benim çözdüğüm yöntem ise 3G ile 4.5G durumundan kaynaklanıyordu. Ayarlar | Sim Kartlar ve Mobil Ağlar |buradan Mobil Ağımızı seçiyoruz.

Son olarak Tercih Edilen Ağ Türünü eğer 3G ise 4.5G yapıyoruz veya tam tersiz 4.5G ise 3G yapıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonu uçak moduna alıp tekrar geri açıyoruz. Şimdi mobil verimizi veya wifi yi kontrol edebiliriz. Sorun büyük ihtimalle düzelecektir. Benim anlatacaklarım bu kadar. Videonun faydalı olduğunu düşünüyorsanız beğenmeyi ve destek için abone olmayı unutmayınız. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Selametle.

Etiket: xiaomi telefonlarda yavaş internet sorunu, xiaomi telefonlarda internet yavaş, xiaomi telefonlarda mobil internet yavaş, xiaomi redmi note 8 internet sorunu, xiaomi mobil veri yavaş, xiaomi redmi note 9 pro mobil veri sorunu, redmi note 8 internet sorunu çözümü, xiaomi mobil veri kısıtlama, xiaomi redmi note 8 internet yavaş, mi 9 lite internet sorunu, xiaomi mi 6 mobil veri sorunu, xiaomi telefonlarda internet sorunu, xiaomi, internet, yavaş, mobil, wifi, kablosuz…

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi