Youtube Abone Ol Linki URL Adresi Nasıl Yapılır?

Merhaba Arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere “Youtube Abone Ol Linki URL Adresi Nasıl Yapılır?” sorusuna cevap vereceğim. Bildiğiniz üzere birçok yerde -özellikle YouTube’de- kısaltılmış bir URL adresi ile Abone Ol bağlantısı yapılabiliyor.

Örneğin; Siyah Karga Youtube kanalındaki “Kanala Abone Olun: https://bit.ly/3lQXpsmbağlantısını tıkladığınızda karşınıza otomatik olarak alttaki gibi “Kanal aboneliğini onaylayın | Siyah Karga kanalına abone olmak istediğinizden emin misiniz?” sorusu geliyor.

Bu işlemi basit bir şekilde şöyle yapıyoruz. Öncelikle kanalımızın URL adresini bir not defterine veya Word’e vs. yazıyoruz. URL adresini yazdıktan sonra sonuna ?sub_confirmation=1komutunu ekliyoruz. Komutu ekledikten sonra linke gittiğimizde otomatik olarak “Kanal aboneliğini onaylayın | XXX kanalına abone olmak istediğinizden emin misiniz?” sorusu yönlendirilmiş oluyor.

Örneğin; Siyah Karga YouTube URL’si;

https://www.youtube.com/channel/UCQyRCgSgxfkBVxJHHZ-GZRA

Eklediğimiz Komut ile Birlikte Kanala Abone Ol URL’si

https://www.youtube.com/channel/UCQyRCgSgxfkBVxJHHZ-GZRA?sub_confirmation=1

1- Kısaltılmış URL ile Abone Ol Linki Oluşturma: URL adreslerini kısaltan birçok web sitesi var. Bunlar arasında en kullanışlısı ve benim kullandığım bitly.com adresi. Bu web sitesi uzun URL adreslerini kısaltıyor.

Sitenin ana sayfasına gittiğinizde “Get Started for Free” diyerek üyelik adımına geçin.  Ödeme planı sayfasında 0$ seçeneğini seçerek ücretsiz üyeliği başlatın.

Üyelik tamamlandıktan sonra uzun abone ol URL adresini oluşturmak için “Create” diyelim ve gelen paneldeki “ENTER LONG URL” kısmına uzun URL’mizi yapıştırım “Create” diyelim.

Böylece bize kısaltılmış bir abone ol URL’si üretmiş olacaktır. Bu URL adresini dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Eğer benim gibi YouTube kanal sayfasında Abone Ol linki eklemek istiyorsanız. Aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

Bunun için sağ üst kısımdan kanalınızın profil fotoğrafına tıklayın. Açılan panelden YouTube Studio sekmesini tıklayın.

Buradan soldan “Özelleştirme” sekmesini seçtikten sonra üstte “Temel Bilgiler” kısmını tıklayalım. Burada “Bağlantılar” kısmına ?sub_confirmation=1 ekleyerek oluşturduğumuz uzun URL’yi buradaki URL kısmına ekliyoruz. Bağlantı başlığına “Abone Ol” veya dilediğiniz bir şey yazabilirsiniz. İşlemimiz basit bir şekilde böyle.

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi