Telefondan Google Hesabı Silme! | En Hızlı Yöntem!

Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere “Telefondan Google Hesabı Silme” konusunda kısaca bilgi vermeye çalışacağım. Ayrıca konuya geçiş yapmadan önce kısa bir bilgilendirme yapalım.

Örneğin; syhkarga@gmail.com şeklinde bir “Gmail Adresiniz” -yani eposta/mail adresiniz- varsa bu aynı zamanda bir “Google Hesabınız” olduğu anlamına geliyor. Google Hesabınızda birçok hizmet entegre edilmiştir. Bunlar YouTube, Gmail Google Play, Haritalar gibi birçok ürünü/hizmeti kapsamaktadır.

Google hesabını sildiğinizde gmail adresinizle birlikte kullandığınız tüm hizmetler (YouTube, Gmail Google Play, Haritalar vs.) tamamen silinmiş olur. Artık bu mail adresini hiçbir yerde kullanmazsınız. Bu nedenle Google hesabınızı silmeden önce verileriniz varsa yedeklemeyi unutmayınız. Silme işleminden sonra Google Hesabınızı geri almanız mümkün değildir.

Eğer sadece bir Google hizmeti olan Gmail hesabınızı silmek isterseniz sadece mail hesabınız kapatılır. Yani siz bu email adresi ile mail alıp gönderemezsiniz. Ancak diğer ürünleri/hizmetleri bu mail adresi ile kullanmaya devam edersiniz.

Telefondan Google Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Biz burada Telefondan Google Hesabı Silme! işlemini anlatacağız.

Şimdi sizlere telefondan Google Hesabını tamamen nasıl sileceğinizi anlatalım.

İlk olarak hemen alttaki Google hesap silme linkine tıklıyoruz. Bu link sayesinde Google hesabını daha hızlı bir şekilde siliyoruz.

https://myaccount.google.com/delete-services-or-account

Karşımıza gelen sayfadan “Oturum Açın” kısmından Gmail hesabımız giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra “Google Hesabınızı Silme” seçeneğini seçiyoruz.

Ardından tekrar giriş yapmamız istenecek. Giriş yaptıktan sonra en alt kısma doğru ilerliyoruz ve alttaki kutucukları seçili hale getirdikten sonra “HESABI SİL” diyoruz. Böylece Google hesabımız tamamen silinmiş oluyor.

Not: “HESABI SİL” dedikten sonra yeniden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyebilir.

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi