EPGİS Nedir? Açılımı Nedir? Ne Amaçla Kurulmuştur?

Bu yazımızda “EPGİS Nedir? Açılımı Nedir? Ne Amaçla Kurulmuştur?” sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Son günlerde adını sıkça duymaya başladığımız EPGİS, aslında mazot (dizel), benzin ve LPG gibi akaryakıt ürünlerinde pompaya yansıyacak olan zamları veya indirimleri (kısacası fiyat değişikliklerini) bizlere duyuran kurum oluyor.

EPGİS akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren akaryakıt istayonu sahiplerini bir çatı altında toplayan bir sendikadır. EPGİS’in açılımı ise “Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası” şeklinde oluyor. EPGİS, 35 kişilik kurucular kurulunun imzasıyla kurulmuştur. EPGİS kimdir sorusunun gerçekte tek bir cevabı yok. Şu anda 35 ortak kurucu tarafından yönetilen İzmir’den Kocaeli’ne, Çanakkale’den Ağrı’ya, Manisa’dan Amasya’ya, Türkiye’nin pek çok ilinden isimlerin yer alıyor.

Genel Başkanı Fesih Aktaş, Genel Başkan Yardımcısı Çetin İzol, Genel Başkan Yardımcısı Aslı Çelik Yaman, Genel Başkan Yardımcısı Uğur Çolakoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Sabahattin Kılıççıoğlu şirketin yönetiminde yer alan isimlerden.

EPGİS Yönetim Kurulu (Tıkla)

Akaryakıt dağıtım sektöründe TABGİS ve PÜİS‘ten sonra üçüncü bir işveren sendikası olan EPGİS EPDK‘nın zam açıklamama kararından sonra mazot (dizel), benzin ve LPG gibi akaryakıt ürünlerine gelen zam ve indirimleri açıklamaya başlamıştır.

İstasyonlar günümüzde ve gelecekte yeni nesil enerji türleri ile tanışıyor. Hali hazırda LPG, LNG vb. yakıt türleri yaygın olarak kullanılıyor. EPGİS de bütün bunlara ek olarak istasyonlarda hidrojen ve elektrik dolumunu yaygınlaştırmaya çalışmaktadır.

Bu yazımızda son zamanlarda duyurmuş olduğu benzin, mazot zamlarından sonra ilgi odağı olan EPGİS’in ne olduğu, açılımı ve başkanı gibi merak edilen konuları açıklamaya çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Ayrıca EPGİS akaryakıta gelen zam veya indirimleri resmi twitter hesabından anlık olarak açıklamaktadır. Aşağıda resmi twitter hesaplarını bulabilirsiniz. Resmi web sitesine ise buradaki (tıkla) bağlantıdan erişim sağlayabilirsiniz.

Etiket: epgis, epgis nedir, epgis kimdir, epgis ne amaçla kurulmuştur, epgis neden zamları açıklıyor, epgis sendikası, epgis devletin mi. 

hala anlatacak bir şeyler var!

Bir yanıt bırakın:

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Site Altbilgisi