USB Bellek Dolu Fakat Boş Gösteriyor | Kesin Çözüm!

Herkese Merhaba. Bu videomuzda “USB Bellek Dolu İçindeki Dosyalar Gözükmüyor” sorusuna çözüm bulmaya çalışacağız. USB Belleğiniz yani Flash Belleğinizin içi dolu olduğu halde bilgisayarınıza taktığınızda USB Belleğiniz boş gözüküyorsa çözümü oldukça basit. Komut istemcisinden attrib kodunu kullanarak usb bellek kurtarma işlemini yapabilirsiniz. Çözümünü aşağıdaki videoda kısaca anlattık. Burada da kısaca bahsetmeye çalışacağız. Umarız faydalı olur. 

1- USB Belleği bilgisayarınıza bağlayın ve bilgisayarımdan USB Belleğin hangi sürücüde olduğunu öğrenin.

2- Klavyeden Windows+R tuşuna basın ve gelen küçük çalıştır penceresine cmd yazıp tamam diyelim. Böylece siyah renkteki komut istemcisi paneli açılacaktır.

3- Şimdi siyah renkteki komut istemcisi paneline -ilk madede öğrendiğiniz- USB Belleğin sürücü adını aynen yazıp enter yapın. Örneğin: E: yazdıktan sonra enter yapalım. Ardından yanıp sönen imlecin alt satıra geçmesini bekleyelim.

4- İmleç alt satıra geçtikten sonra son olarak aşağıdaki attrib komutunu kopyalayıp siyah ekrana yapıştırılalım ve enter yapalım. Ardından yanıp sönen imlecin alt satıra geçmesini bekleyelim.

Attrib Komutu: attrib -h -r -s /s /d *.*

İmleç alt satıra geçtikten sonra işlemimiz tamam demektir. Şimdi USB belleğinizi kontrol edebilirsiniz.

Alternatif kullanabileceğiniz attrib kodları aşağıdaki gibidir. Bunları da deneyebilirsiniz.

  • attrib -a -s -r -h /s /d
  • attrib -r -h -s -a *.* /s /d
  • attrib -h -r -s /s /d *.*
  • attrib /s /d -r -a -s -h

hala anlatacak bir şeyler var!

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer